Kotły na stałe paliwa stały się obecnie tanim wyborem na niedrogie ogrzanie swojego domu. Można w nich używać produkty takie jak drewno czy węgiel. Piece takiego typu potrzebują wprawdzie dość wymagającej obsługi ale całkowity koszt ogrzania nie będzie wysoki. Analogicznie jak najróżniejsze produkty, kotły niedrogo można kupić w sklepie internetowym. Możemy rozróżnić dwa typy kotłów, czyli żeliwne i stalowe. Modeli stalowych można znaleźć bardzo dużo. Takie piece to na przykładowo Defro, Cichiewicz, Zębiec. Stalowe kotły mogą działać bez przeszkód wiele lat. Pieców żeliwnych jest w sprzedaży bardzo mało.

W praktyce jedyne godne polecenia to piece Viadrus. Jest to ceniona firma odlewnicza, która obsługuje największe marki na rynku. Kolejny popularny rodzaj pieca, to piece gazowe. Gazowe urządzenia są niezwykle proste w użytkowaniu. Lecz koszty grzania gazowego bywa całkiem spory. Największe znaczenia w takim przypadku ma odpowiednia izolacja ścian. Następną odmianą pieca to piec na paliwo biomasowe. Taka biomasa również zdobywa popularność jako ekologiczny opał. Najnowocześniejszą opcją mogą być pelety. Palą się one bardzo sprawnie, nie powodują zapopielenia pieców będąc tym samym bardzo praktyczne.

Obecnie duża ilość klientów kupuje piece w sklepach internetowych. W internecie po prostu jest tanio. Walorem takich sklepów jest profesjonalna obsługa, dla której grzewcza technika nie posiada zagadek. Wszyscy dostaną w takim sklepie fachową pomoc. Część sklepów wyróżnia się także tym, że ma piece w magazynach, przez co sprawnie realizuje zlecenia.