Ślub to wydarzenie z pewnością wyjątkowe, zaliczane do najważniejszych w całym życiu. Moment kiedy to zmienia się stan cywilny, na oczach swoich najbliższych musi być nie lada wydarzeniem, dlatego zwłaszcza dla kobiet ważne jest, aby wyglądać pięknie w tym dniu. Ważne jest więc to ,aby mieć odpowiedni makijaż, welon, suknię, buty no i oczywiście fryzurę. Najczęściej żadna panna młoda nie podejmuje się samodzielnie wykonania fryzury na ten wyjątkowy dzień, bowiem wymagania co do niej są naprawdę dosyć spora. Musi ona pasować do okazji, ładnie ale jednocześnie skromnie się prezentować no i oczywiście co jest bardzo trudne do osiągnięcia, być trwała.

Na już na jakiś czas przed planowanym ślubem pojawia się wiele pytań odnośnie włosów, co wybrać? Wygodę oraz  naturalność,a może efektownie upięte włosy, może warto pokusić się o jakiś nowy kolor – blond, albo coś ciemniejszego, czy może jednak nowe cięcie? Fryzury z pewnością powinny być eleganckie i kobiecie, dopasowane do kreacji, ale także podobać się samej pannie młodej oraz przyszłemu mężowi.

Jedną z inspiracji mogą być puszyste loki oraz naturalne fale, które to  świetnie pasują do odkrytych ramion, oraz dodają dziewczęcego uroku. Można subtelnie dodać kwiatek we włosy bądź lekko podpiąć włosy i fryzura nabierze nowego wymiaru.
Połączenie loków i prostych włosów, kiedy to włosy są proste od czubka głowy po skroń, z kolei dalej puszczone są loki albo fale. Można także wpiąć we włosy ciekawą, subtelną ozdobę.

Bardzo częstym wyborem są też różnego rodzaju koki, które to można wykonać na długich jak i również  na krótszych włosach,co  wymaga to jednak pewnych umiejętności. Rozwiązaniem nieco odważniejszym będzie luźno upięty kok, który to wygląda trochę jak warkocz – jednak naprawdę jest to zwykła, prosta przeplatanka. Wyglądają one niezwykle efektownie, prosto a zarazem elegancko, nawet te klasyczne dosyć wysoko upięte.

Różnego typu warkocze, czy też plecionki  są niezwykle romantyczne i dziewczęce.
Warkocze ułożone najczęściej niesymetrycznie są budzą podziw. Już od wielu sezonów są supermodnym uczesaniem, po to które sięgają najwięksi styliści fryzur, baze fryzjerów znajdziesz tutaj na modnewesele.com.

Wybór jest naprawdę ogromny i przede wszystkim panna młoda powinna zdecydować, na jaki look chce w tym wyjątkowym dniu postawić. Czy postawi na szyk i elegancję, czy może dziewczęcą delikatność? Z pewnością warto pomyśleć o tym wcześniej, aby znaleźć odpowiednią osobę, która nam to wykona, dobrym rozwiązaniem będzie wykonanie na próbę identycznej fryzury by zobaczyć, czy ona się uda, czy jest wytrzymała i co najważniejsze, jak panna młoda będzie się w niej czuła. Należy jednak pamiętać, iż o stan i kondycję włosów, warto zadbać o wiele wcześniej przed ceremonią, gdyż zdrowe, gęste, długie i błyszczące włosy będą solidną podstawą, aby zrobić piękną fryzurę, co więcej one same w sobie są piękne. Problemem może być, gdy włosy są słabe, krótkie, niepodatne na układanie, wówczas będą tutaj potrzebne większe umiejętności fryzjerki, która przy pomoc tricków oraz kosmetyków, czy dodatków będzie musiała nadać im piękny wygląd.