Jeżeli zależy nam na przyspieszeniu porostu włosów, musimy działać kompleksowo. Bardzo ważna w tym przypadku jest kompleksowa pielęgnacja skóry głowę oraz stosowanie doustnej suplementacji. Warto zainteresować się także zabiegiem mezoterapii mikroigłowej skóry głowy.

Mezoterapia mikroigłowa

Zabieg mezoterapii mikroigłowej należy wykonać w serii około 5-6 zabiegów. Na efekty musimy poczekać niestety około 2-3 miesięcy, jednak zdecydowanie warto uzbroić się w cierpliwość. Mezoterapia mikroigłowa powoduje polepszenie stanu skóry głowy, dzięki czemu skalp jest mocniejszy i zdrowszy. W efekcie zabiegu włosy są zagęszczone i znacznie szybciej rosną.

Wcierki do skóry głowy 

Niezależnie czy zdecydujemy się na zabiegi mezoterapii czy też nie, wcierki do skóry głowy to niemalże konieczność jeżeli zależy nam na efektywnym poroście włosów.  Warto jest sprawdzić jakiego typu wcierka jest dla nas odpowiednia, czy nasza skóra głowy toleruje alkohol czy jednak bardziej sprawdzą się wcierki bezalkoholowe. Czasem warto zdecydować się na wcierkę zawierającą alkohol, ponieważ dzięki niemu substancje przyspieszające porost włosów lepiej przenikają do skóry głowy.

Popularne w drogeriach wcierki alkoholowe to Rzepa od Joanny oraz ziołowe wcierki Farmony. Najpopularniejsza wcierka bezalkoholowa to sławny już Jantar.

Najłatwiejszy sposób na aplikacje wcierki na skórę głowy to zwykła strzykawka. Aplikujemy odpowiednią ilość produktu bezpośrednio na skórę głowy, następnie delikatnie wcieramy starając się nie pocierać włosami o włosy. Warto później dokładnie rozczesać włosy i przeprowadzić szczotką dodatkowy masaż skóry głowy.

Odpowiedni szampon

Warto zadbać także o wybór odpowiedniego szamponu, który nie obciąży ani nie przesuszy naszej skóry głowy. Istotne jest, żeby taki szampon nie zawierał w swoim składzie SLS ani SLES. Dobrym pomysłem jest wypróbowanie delikatnych szamponów dla dzieci. Dla osób chcących przyspieszyć porost włosów polecany jest także szampon latte firmy Biovax.

Sposób mycia włosów

Nawet najdelikatniejszy i najlepszy szampon do włosów nie pomoże nam w efektywnym poroście włosów, jeżeli mycie będziemy przeprowadzać w nieumiejętny sposób. Podczas mycia należy unikać szarpania włosów i nadmiernego pocierania ich ręcznikiem. Mokre włosy rozczesywać możemy jedynie po wcześniejszym nałożeniu serum lub odżywki. Szarpanie włosów w trakcie mycia osłabia cebulki i przyczynia się do ich nadmiernego wypadania. Warto także rozcieńczyć szampon przed umyciem, pomoże to na dokładniejsze oczyszczenie skóry głowy i uchroni ją przed podrażnieniem skoncentrowanym składem produktu.

Suplementacja 

Porost włosów dobrze jest także stymulować od środka organizmu. Dzięki odpowiedniej suplementacji DrHair możemy łatwo pobudzić włosy do szybszego rośnięcia. Warto wypróbować produkty zawierające biotynę, kolagen. Dobrym rozwiązaniem jest także łykanie witaminy A plus E oraz Calcium Pantothenicum. Stosując suplementację należy obserwować ewentualne skutki uboczne i starać się nie nadużywać okresu przyjmowania danego suplementu.