Współczesny człowiek żyje w środowisku, które nieustannie wymaga od niego zaangażowania i udowadniania swoich umiejętności i niezbędności dla społeczeństwa. Kwestia ta odnosi się w dużym stopniu do pracy zawodowej, w której coraz częściej obecny wyścig szczurów, potęguje presję wywieraną na pojedynczą jednostkę. Codzienne stresy i frustracje wynikające z nadwątlonych więzi międzyludzkich powodują stagnację w kreowaniu osobistej rzeczywistości. Oprócz braku czasu, podstawowym czynnikiem braku zaangażowania we własny odpoczynek i samorealizację z jednej strony oraz pielęgnowanie kontaktów społecznych z drugiej, jest zwyczajna niechęć do podjęcia jakiejkolwiek aktywności. Tendencja ta dotyczy zarówno osób samotnych, jak i ludzi pozostających w stałych związkach i biernie przyglądających się ich powolnej destrukcji.

Dobrym sposobem na zacieśnienie relacji między parą bliskich sobie osób jest cieszenie się chwilami spędzonymi wspólnie na prozaicznych czynnościach. Dzięki temu możliwe staje się pogodzenie przyjemnego z pożytecznym – przygotowanie pysznej potrawy doprawionej flirtem i czułością. Kuchnia dla wielu osób może stać się miejscem, gdzie można nie tylko spędzić przyjemnie czas na jedzeniu, ale także czerpać radość jaką dostarcza gotowanie razem z partnerem. Źródłem pomysłów może stać się własna wyobraźnia i preferencje, jak również przepisy znajomych, czy obcych ludzi.

Internet jest w tym względzie prawdziwą kopalnią recept na dania pochodzące z najrozmaitszych zakątków świata. Dostępność produktów stwarza pole do popisu, granice którego niweluje jedynie kreatywność kucharzy. Warto zaznaczyć, że wspólne odszyfrowywanie zawiłości kulinarnych przepisów, przygotowywanie półproduktów i w końcu jedzenie posiłku, który jest dziełem bliskich sobie osób, w niebywały sposób umacnia panującą między nimi więź. Atmosfera wymuszająca poniekąd porozumienie międzyludzkie staje się fundamentem do prowadzenia ożywionych dyskusji, daleko wykraczających poza sferę gotowania. Metoda ta wydaje się być odpowiednia nawet dla osób, które kuchnię omijają szerokim łukiem. Gotowanie zawsze można przecież rozpatrywać w charakterze nowego wyzwania, a nade wszystko możliwości zafundowania sobie i partnerowi kilku miło spędzonych chwil.

Źródło: Anna Werelich przepisy kulinarne Cookandlove.pl.